Hakkımızda

NETA İş Sağlığı Güvenliği Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.

NETA OSGB, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri alanında deneyime sahip bir ekip tarafından kurulmuştur. Başta İstanbul ve komşu iller olmak üzere çözüm ortaklarıyla sektörünün lider şirketlerine hizmet vermektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerinin çağdaş ve uluslararası standartlara ulaşması için; bilimsel, erişilebilir, sürdürülebilir, denetlenebilir ve ölçülebilir hizmet veren lider kurum olmayı hedefleyen NETA OSGB; hizmet verdiği firmalarının beklentilerini; ulusal ve uluslararası mevzuat çerçevesinde, gelişmiş çağdaş ülkelerdeki uygulamaları irdeleyerek mükemmel çözümler sağlayıp, iş kazaları ve meslek hastalıklarını minimize edecek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmaktadır.

Türkiye’nin alanında öncü kuruluşları ile %100 müşteri memnuniyeti hedefiyle yıllardır birlikte çalışmaktayız. İş sağlığı ve güvenliği alanında deneyimli ve seçkin bir ekiple müşterilerimize hizmet vermekteyiz. NETA OSGB ekibi hizmetlerini yüksek kalite de ve optimum fiyat politikası ile sizlere sunmaktadır.

Sizlere sunduğumuz önemli bir hizmetimiz de; İnternetin olduğu her yerden ulaşabileceğiniz elektronik yazılım tabanlı, Otomatik Kayıt ve Yedekleme Sistemi Hizmetimizdir. Bu sistem sayesinde kurumunuza sunacağımız tüm İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetlerini elektronik tabanlı olarak izleyebilecek, denetleyebilecek ve arşivleyebileceksiniz.

Ayrıca tek bir tıkla; Risk Analizi bilgilerinizi, Acil Durum Eylem Planlarınızı, tüm çalışanlarınızın Sağlık Raporlarını, Sağlık Taramalarını, Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimlerini, Özel Mesleki Eğitimlerini, ve daha bir çok bilgiye kolayca ulaşabileceksiniz. İş Güvenliği Uzmanlarımızın ve İşyeri Hekimlerimizin günlük çalışma not ve tavsiyelerini de bu platformdan takip edebileceksiniz.

Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.

NETA OSGB;

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde;
-İş Güvenliği Uzmanı,
-İşyeri Hekimi,
-İşe Giriş Muayeneleri,
-Mobil Sağlık Taramaları,
-Risk Değerlendirme Raporu,
-Periyodik Ölçüm ve Kontroller,
-Yangın Güvenliği Analiz Raporu,
-Yangın Eğitimi ve Tatbikatı,
-Acil Eylem Planı ve Tatbikatı,
-Patlamadan Koruma Dokümanı,
-Çevre Yönetimi ve Madencilik alınında danışmanlık vermektedir.

Yukarıda Kanun ve yönetmeliklerle tarif edilmiş bu hizmetleri kurumumuzdan alırken aynı zamanda;

Sağlık danışmanlığı;
-İşyerinin ergonomik düzenin sağlanması,
-Ani sağlık problemleri durumunda danışmanlık,
-İlaçların etkileri ile ilgili problemlerin çözümü,
-İkinci görüş (tanı almış hastalık için diğer bir hekimden görüş almak),
-Çalışan ya da yakınlarına planlanan tedaviler ve operasyonlar ile ilgili her türlü sorunun cevaplanması.

Psikolojik danışmanlık;
-Özel hayat yada iş ile ilgili stres ile başa çıkma,
-İşyerinde çatışma yönetimi,
-Mobbing (bezdirme) durumunda çözüm üretimi,
-Burn out (tükenmişlik sendromu) tedavisi,
-Aile problemleri örneğin boşanma durumunda psikolojik destek,
-Psikolojik rahatsızlıklar örneğin depresyon gibi konularda danışmanlık hizmet alabileceksiniz.

Bu hizmetler çalışanlar açısından iş memnuniyeti, iş motivasyonun yükselmesi ve aidiyet duygusunun artmasına, kurumlar açısındansa iş gücü verimliliğinin artmasına çalışan ve dolayısı da müşteri memnuniyetinin artmasına neden olmaktadır.